Zoeken Zoeken
Menu

Documentaire 'Waarom bleef je niet voor mij?'

Beschrijving

Pro Persona afdeling preventie organiseert een reeks filmavonden met nagesprek over rouw na zelfdoding. Tijdens deze avonden is de documentaire ‘Waarom bleef je niet voor mij?’ van Milou Gevers te zien.

Vijf per dag
Dagelijks overlijden vijf mensen in Nederland door zelfdoding. Iemand in je naaste omgeving verliezen door zelfdoding is een ingrijpende gebeurtenis. Voor nabestaanden betekent dit niet alleen verdriet, maar ook vragen over waarom het gebeurde, of zij hadden kunnen helpen, en hoe verder te leven. Zeker wanneer jonge kinderen een ouder verliezen, gaat men het gesprek hierover vaak uit de weg.

Waarom bleef je niet voor mij?
Rebekka, Stef, Hessel en Annabel zaten nog maar op de basisschool toen hun vader overleed door zelfdoding. In de documentaire delen zij hun verhaal: de eenzaamheid in hun rouw, de vragen die niemand ze durft te stellen, en de angst om hun andere ouder ook te verliezen.
Documentairemaker Milou Gevers weet uit eigen ervaring hoe isolerend dit verlies kan zijn. Zij verloor als kind haar moeder door zelfdoding. Met haar directe manier van vragen opent zij het gesprek over gevoelens van schuld, boosheid en verwarring die vaak onuitgesproken blijven.
De documentaire verbeeldt de emotionele reis van de kinderen als een landschap, geanimeerd met stop-motion. Elke plek staat voor een fase in hun rouwproces – van ontkenning tot acceptatie, van stilte tot het vinden van woorden.

Met haar documentaire geeft Milou jonge nabestaanden een stem en laat ze zien dat praten over zelfdoding helend werkt. Nabestaanden mogen vertellen wat er gebeurd is. Buitenstaanders mogen vragen stellen. Dit doorbreekt de stilte die rouw na suïcide vaak omringt.

Gesprek met documentairemaker
Na afloop van de documentaire praten we met Milou Gevers over haar maakproces en gaan we dieper in op hoe je als betrokkene iemand die rouwt na zelfdoding kunt ondersteunen, en hoe je als nabestaande gesprekken over je verlies kunt openen.

Voor wie

Iedereen die zich betrokken voelt bij het thema zelfdoding – nabestaanden, professionals, betrokken omstanders.

Let op! De avond in Geldermalsen is helaas geannuleerd wegens onvoldoende aanmeldingen.