Zoeken Zoeken
Menu
5 november 2025

Zilverspar van start

Samenwerking 

Waalboog bestuurder Rita Arts: “Na een zorgvuldige verkenning en een gedegen voorbereiding zijn we nu dan toch écht uit de startblokken. We zijn er klaar voor! Met het multidisciplinaire team dat hier nu klaar staat, kunnen we grote waarde toevoegen voor deze nieuwe groep bewoners.” 

De Waalboog doet dit in samenwerking met Pro Persona (psychiatrische zorg), RIBW Nijmegen en Rivierenland (begeleid wonen) en IrisZorg (verslavingszorg). Deze zorgorganisaties, maar ook huisartsen, krijgen steeds meer te maken met mensen die naast bijvoorbeeld een persoonlijkheidsstoornis en/of een verslaving ook kampen met complexe ouderdomsproblemen. Als de ouderdomsproblemen op de voorgrond staan en er is een indicatie voor 24-uurs verblijf in een beschermde woonomgeving, dan kunnen deze mensen terecht op Zilverspar.  

 

Verpleeghuiszorg
Door hun ouderdomsproblemen hebben zij verpleeghuiszorg nodig met intensieve begeleiding. De Waalboog is deskundig in de zorg, behandeling en begeleiding voor mensen met ouderdomsproblemen in combinatie met probleemgedrag. Deze zorg heeft overeenkomsten met de zorg die De Waalboog biedt op een gerontopsychiatrie plus-afdeling, zoals in gebouw Magnolia op locatie Joachim en Anna.  

 

Vier woningen
Zilverspar bestaat uit 36 studio’s, verdeeld over vier woningen met negen bewoners. Iedere bewoner heeft daar een eigen studio, de huiskamer is gezamenlijk. Een van de woningen, Zilverspar Observatie, is bestemd voor tijdelijk verblijf. Afhankelijk van de zorg- en structuurbehoefte van de bewoners, wonen zij in een van deze vier woningen (woonmilieus). We starten met een beperkt aantal bewoners en groeien door naar 36 bewoners.   

Woonzorggebouw Zilverspar is te vinden op de volledig vernieuwde locatie Joachim en Anna van De Waalboog aan Groesbeekseweg 327 in Nijmegen.